domki-ogrodowe-wszystko-co-powinienes-o-nich-wiedziec-1024x732

Domki ogrodowe – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć!

Posted on

W jakim domku ogrodowym miło spędzimy czas? Ogród jest ostoją piękna i spokoju, a także wypoczynku. Ogród jednak powinien nie tylko być kolorowy, ale również praktyczny. Jednym z elementów architektury ogrodniczej jest domek. Jaki domek wybrać najlepiej? Metalowy? Z plastiku? Czy może drewniany?

Z plastiku

Zaletą takich domków jest odporność na każde warunki atmosferyczne. Taki domek ogrodowy musi być zrobiony z bardzo dobrego plastiku. I najlepiej, żeby był wzmocniony stalą. Można w nim przechowywać narzędzia oraz meble ogrodowe, drabiny, a także grille ogrodowe i zabawki. Warto w takim domku zapewnić odpowiednią wentylację, jeśli chcemy przechowywać w nim rośliny lub nawozy.

Angielska tradycja, czyli domki ogrodowe z metalu

Metalowe domki ogrodowe swoją tradycję czerpią z Wielkiej Brytanii. Możemy w nich przechowywać narzędzia, ogrodowe grille lub zabawki naszych pociech. Metalowy domek łatwo się nagrzewa, dlatego nie przechowujemy w nim żadnych nasion ani nawozów czy innych środków chemicznych przeznaczonych do pielęgnacji lub ochrony roślin. Metalowy domek warto ustawić w cieniu. Pamiętajmy też o tym, że metal, z jakiego został wykonany domek, musi mieć wieloletnią gwarancję na korozję. Jego niewątpliwą zaletą jest bardzo dobra ochrona przed szkodnikami i niechcianymi gośćmi.

Domki drewniane

Domek ogrodowy z drewna jest jednym z najbardziej popularnych. Drewno jako materiał budowlany jest jednym z najbardziej trwałych i odpornych materiałów budowlanych. Wykorzystuje się je w budownictwie od tysięcy lat. Drewniany domek musi być wykonany z bardzo dobrze i odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Impregnat zabezpiecza drewno przede wszystkim przed wilgocią, a także rozsychaniem się oraz grzybem, pleśnią jak również i szkodnikami. Musi to być ekologiczny środek. W takim domku z powodzeniem składujemy narzędzia, zabawki oraz rośliny. Taki domek można zbudować samemu. Można go też kupić. Domek może nam służyć jako składzik, ale i miejsce rekreacji, warto więc podzielić go na dwie części. Taki domek może być miejscem zabawy dla dzieci, bo przecież każde dziecko chce mieć swój własny, mały domek. W dobrze zorganizowanym i wyposażonym domku można z powodzeniem zamieszkać nawet przez kilka dni. Wystarczy doprowadzić prąd i wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *