9_podatkiwholandii

Najpiękniejsze ogrody świata

Posted on

Ogród to oaza zieleni, miejsce w którym można wypoczywać, bawić się i cieszyć czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Ogrody są również na całym świecie popularnymi atrakcjami bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Które ogrody uznawane są za najpiękniejsze na świecie?

Exbury Gardens (Anglia)

W Exbury Gardens można podziwiać wspaniałą kolekcję azalii, kamelii, różaneczników i innych rzadkich drzew oraz krzewów zgromadzonych na powierzchni aż 81 hektarów. Ogrody zostały założone w 1919 roku. Są otwarte dla zwiedzających przez cały rok, a ich dodatkową atrakcję stanowi kolejka parowa.

Na całym świecie podziwiać można imponujące ogrody założone w oparciu o różne projekty. Najpopularniejszymi typami są ogród francuski, japoński oraz angielski Wrocław, Warszawa, czy Łódź również są miastami, w których możemy podziwiać piękno ogrodów. Znajdują się w nich wspaniałe ogrody botaniczne, kompleksy parkowo-pałacowe oraz tereny prywatne, które przyciągają turystów i zachwycają we wszystkich porach roku.

Butchart (Kanada)

Ogrody Butchart zajmują powierzchnię 22 hektarów. Powstały na terenie zamkniętego kamieniołomu, w którym w 1904 roku żona właściciela postanowiła wprowadzić odrobinę piękna. Tak powstał Sunken Garden. Potomkowie Pani Butchart sukcesywnie wzbogacali teren o nowe, zachwycające kompozycje, a dziś Butchart Gardens odwiedzany jest rocznie przez niemal milion zwiedzających.

Keukenhof (Holandia)

Ten ogród słynie z sadzonych tam corocznie milionów cebulek tulipanów, szafirków, hiacyntów, narcyzów, krokusów i innych kwiatów, które od marca do połowy maja tworzą niesamowite, kolorowe mozaiki. Nazwa Keukenhof oznacza „ogród kuchenny” i wywodzi się z XV kiedy na tym terenie odbywały się polowania i zbierano zioła, które później trafiały na książęcy stół. Ogród ma 32 hektary i 15 km ścieżek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *