stylowe-altany-ogrodowe-piekna-ozdoba-dla-twojego-ogrodu-1024x685

Stylowe altany ogrodowe – piękna ozdoba dla Twojego ogrodu

Posted on

Ogród to Twoje oczko w głowie. Chcesz, aby był wyjątkowy. Każdego roku pielęgnujesz ozdobne rośliny, przycinasz drzewka i spędzasz w nim każdą wolną chwilę. Wciąż zastanawiasz się, co zrobić, żeby uczynić go miejscem idealnym do odpoczynku, w którym cała Twoja rodzina mogłaby usiąść… Właśnie, gdzie? Podglądając ogrody sąsiadów i znajomych z pewnością zauważyłeś, że w wielu z nich stoją altany drewniane. To świetny pomysł na urozmaicenie zielonego zakątka. Wyglądają niezwykle stylowo, ale poza walorami estetycznymi spełniają też inną – dużo ważniejszą – funkcję. Można w nich usiąść z bliskimi osobami i wspólnie spędzić ciepłe popołudnie lub wieczór.

Stylowe altany ogrodowe drewniane- jak wybrać altanę idealną?

Na szczęście wybór altanek jest obecnie tak szeroki, że nawet jeśli masz wyjątkowo wysokie wymagania, bez trudu znajdziesz odpowiedni model dla siebie. Podczas podejmowania decyzji weź pod uwagę:

  • kształt altany – wybieraj tak, aby jej stylistyka pasowała do aranżacji ogrodu i elewacji Twojego domu.
  • wielkość altany – zbyt mała może okazać się za ciasna, zwłaszcza, jeśli zamierzasz używać jej jako miejsca spotkań z przyjaciółmi lub zabaw Twoich dzieci. Z kolei za duża zajmie zbyt dużo powierzchni w ogrodzie i nie zapewni przytulności.
  • jakość materiału – jeśli altana ma cieszyć oko i pięknie prezentować się przez wiele lat wybierz altanę z wysokiej klasy wyselekcjonowanego drewna. Dzięki temu zagwarantuje oczekiwany przez ciebie efekt wizualny i będzie wytrzymała.

Rośliny ozdobne – pomysł na aranżację altany

Ażurowe ścianki z naturalnego drewna będą wyglądać jeszcze piękniej, jeżeli pozwolisz się po nich piąć ozdobnym roślinom. Nie należy jednak przesadzać, bo zbyt bujny bluszcz może spowodować, że w altance będzie nieco ciemno. Spektakularnie prezentują się natomiast clematisy, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Taka aranżacja prezentuje się bardzo stylowo, a altany ogrodowe porośnięte dekoracyjnym pnączem nabierają wyjątkowego, romantycznego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *